Okulumuz

KEMER KIDS GARDEN ANAOKULLARI

Zekeriyaköy Kemer Anaokullarının (Zekeriyaköy Kemer Kids Garden) temeli 1990 yıllarda atılmış olup ,Kemerburgaz ‘da Kemer Kolej olarak uluslararası  eğitim sistemi baz alınarak yapılandırılmış .Kurum yaklaşık 10 dönümlük bir kampüste İngilizce odaklı bir eğitim modellemesiyle yola çıkmış ve başarılara imza atmış, anaokulu franchise sistemini de bu sırada faaliyete geçirmiş.

Daha sonra anaokulu franchise sistemini isim hakları ile birlikte aralarında Kurucmuzun da  eşit ortak ve Franchise Koordinatörü olarak görev yaptığı bir şirkete satmıştır.Bu şirket  franchise vermekte olup hali hazırda İstanbul’da 4 adet okul olarak faaliyet göstermektedir .

Zekeriyaköy Kemer Anaokulları (Zekeriyaköy Kemer Kids Garden) MEB tarafından ruhsatlandırılmış iki farklı yerleşkede hizmet veriyor . 14 yıldır bölgede faaliyet gösteren okul ,eğitim niteliği , öz bakım hizmetleri ,keyifle planlanan etkinlik ve oyun programları ve güvene dayalı kurduğu veli iletişimi ile Zekeriyaköy ve civar bölgelerde velilerin öncelikli tercihi haline gelmiştir .

Eğitim modeli olarak uygulanan İki dilli ilk yıllar eğitim modelinde günün yarısını İngilizce eğitim ile geçiren sınıfların yanında, İngilizce odakli eğitim yaklaşımında yoğun İngilizce eğitimi benimsenir.İki kurumda 12 adet sınıfta 2-6 yaş çocuklarına hizmet verilir. Bunun dışında 3 ofis ,2 atölye , 2 mutfak , 2 havuz ve toplam 4000 m4 açık alanda eğitim yapar . Yılda iki kez ara dönem bireysel veli görüşmeleri düzenlenir .Uluslararası 

Kurumda perküsyon ,modern dans ,yoga, jimnastik branş dersi olarak yer alır Ayrıca kurumda ikinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verilir . Kurumun velilerine rehberlik hizmeti veren tam zamanlı bir psikologu vardır .

Kurumda özbakım hizmetlerine büyük önem verilir ve ‘sağlıklı mutfak ‘ ile çocukların %100 sağlıklı beslenmesi sağlanır .Eğitim yılı başında bir gıda mühendisinin danışmanlığında üç aylık bir süreçte Türkiye’nin farklı bölgelerinden üreticilerle işbirliğine girmek sureti ile çocukların sağlıklı beslenmesi için bir sistem oluşturuldu ve her gün yaklaşık 170 kişiye taze ‘ısıtılmadan servis edilen ‘ yemekler pişirilip , sunulur.

Tüm bu çabaların sonucunda Zekeriyaköy Kemer Anaokulları  bölgede ‘’en iyi eğitim ve bakım hizmetini veren anaokulu’’ imajı ile bölgenin en çok tercih edilen butik anaokulu .